Podroż do krainy śmiechu zwiększa satysfakcję z pracy i optymizm – wynika z badań zespołu dr Melissy Weinberg z Deakin University. To dlatego warto zabrać w tę podróż swoich pracowników.

Joga śmiechu dla firm i instytucji. Im częściej się śmiejemy, tym skuteczniej rozwijamy w sobie poczucie humoru, a reakcja śmiechem na różne sytuacje wchodzi nam w nawyk. Warsztaty z jogą śmiechu to czas, kiedy śmieje się całe nasze ciało. Aby wziąć udział w sesji jogi śmiechu, nie potrzeba tryskać humorem. Nasze spotkanie to seria śmiechowych ćwiczeń gimnastycznych, których zadaniem jest stymulowanie śmiechu w grupie. Co ważne – nasz organizm nie rozróżnia śmiechu wywołanego od naturalnego. W obu przypadkach czerpie ze śmiechu to, co dla niego najlepsze.

Joga śmiechu dla firm i instytucji – korzyści dla pracowników to m.in.:

  • większa odporność na stres, gdyż śmiech obniża poziom kortyzolu (hormon stresu) w organizmie
  • wspaniała integracja oraz team building
  • wzrost poziomu energii oraz endorfin, a więc hormonów szczęścia
  • lepsza komunikacja interpersonalna, współpraca, otwartość i życzliwość
  • większa efektywność pracy, kreatywność
  • synchronizacja półkul mózgowych, a więc najprostsza droga do rozwoju naszego umysłu.

Sesja jogi śmiechu jest odpowiednia dla wszystkich – od pracowników produkcji po kadrę kierowniczą. Może się odbyć podczas wyjazdu integracyjnego, w czasie Safety Day czy Safety Week. Sesję jogi śmiechu polecamy wszystkim, którzy dbają o ergonomię pracy. To najlepsza inwestycja w zdrowie pracowników.

„Lekko” * „Jak dziecko” * „Spokojnie” * „Na luzie” * „Błogo” * „Szczęśliwa” * „Super” * „Dotleniona” * „Wyluzowany” * „Przychodźcie częściej” – takie określenia samopoczucia uczestników słyszymy najczęściej po zakończonej sesji jogi śmiechu w różnych firmach.

Jak dotąd w podroż do krainy radości zabraliśmy między innymi pracowników mBanku, Fujitsu czy SWM Poland.

Joga śmiechu dla firm i instytucji – masz ochotę nas zaprosić, napisz: kontakt@dobregoczasu.pl lub zadzwoń: tel. 691 051 702