Joga śmiechu dla dzieci. Jednorazowe zajęcia w przedszkolu/szkole/domu kultury/bibliotece bądź regularne cotygodniowe warsztaty wzbogacające ofertę zajęć dodatkowych w placówce.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat, prawda? Opowieść o tym, jak cenne są warsztaty jogi śmiechu dla dzieci trzeba by zacząć od tego, jak cenne jest, aby młode pokolenia uczyły się współdziałania, a nie rywalizacji. Takie możliwości daje wspólny śmiech – uczy współdziałania, otwiera na siebie wzajemnie, a poza tym dotlenia, uaktywnia hormon szczęścia, no i oczywiście redukuje stres i napięcia. Te ostatnie – wbrew temu, co chcielibyśmy myśleć – staja się udziałem także dzieci.

Jeśli więc macie ochotę zaoferować swoim wychowankom końską dawkę radości, luzu i odprężenia – zapraszamy.

Podczas warsztatów specjalne ćwiczenia i odpowiednia dynamika pozwalają przejść od śmiechu wywołanego na życzenie do śmiechu naturalnego. Dodatkowo śmiech jest rewelacyjnym ćwiczeniem mięśni twarzy, zaś gimnastyka buzi i języka podczas zabawy sprzyja rozwojowi i wzmacnianiu aparatu mowy (to ważne szczególnie u najmłodszych). Wyobraźcie sobie, że to wszystko osiągamy przy beztroskiej radości płynącej ze spontanicznej zabawy. Cudowne, prawda?

Podczas zajęć z elementami jogi śmiechu dla dzieci śmiejemy się do rozpuku, a jednocześnie rozwijamy zdolności emocjonalne i społeczne najmłodszych. Pozwalamy im na kreatywność oraz twórcze myślenie. Joga śmiechu poprawia koncentrację, dzięki czemu łatwiej się uczymy, niweluje napięcia mięśniowe w całym ciele i redukuje stres, to dlatego czujemy się zrelaksowani i szczęśliwi.

Gdyby ktoś jeszcze nie był przekonany do tego, że warto spróbować, inne korzyści, jakie przynosi joga śmiechu dla dzieci, to:

  • umiejętność działania w pojedynkę, ale również pracy w grupie
  • ćwiczenia, których celem nie jest rywalizacja, tylko współpraca
  • czas na relaks i dobrą zabawę
  • ćwiczenie mięśni twarzy
  • uczestnictwo w zajęciach ruchowych
  • dodatkowa stymulacja języka i warg
  • wspieranie rozwoju i wzmocnienie aparatu mowy.

Masz pytaniakontakt@dobregoczasu.pl